Skip to main content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Koç Okulu Kütüphaneleri: Ana Sayfa

Türkçe English

NoodleTools - Kaynakça Hazırlama Programı

NoodleTools

NoodleTools, araştırma yaparken kaynaklardan alıntı yapmanıza, notlar almanıza, taslaklar oluşturmanıza, sınıf arkadaşlarınızla işbirliği yapmanıza ve kaynakçanızı biçimlendirip yazdırmanıza yardımcı olan web tabanlı bir araçtır.

Tıkla ve NoodleTools rehberine git!

Katalog Tarama

Dijital Kaynaklar

PressReader

Dijital Dergilik & Gazetelik

SORA

Dijital Kitap Platformu

Britannica

Britannica

Dijital Öğrenme Platformu

Koç Okulu Dergileri

Anonim

Anonim

Lise Yatılı Dergisi

Boyut

Boyut

Lise Edebiyat Dergisi

Edge Steam

Edge Steam

Ortaokul Fen Bilimleri Dergisi

Ekvator

Ekvator

Lise Coğrafya Dergisi

Epic Authors

Epic Authors

Ortaokul İngilizce Dergisi

Era

Era

Lise Tarih Dergisi

Felsefe

Felsefe

Lise Felsefe Dergisi

Koç Science Cope

lise Fen Bilimleri Dergisi

Koçi

İlkokul Dergisi

LP Magazine

Lise Hazırlık Dergisi

Psychology Magazine

Psychology Magazine

Tohum

Ortaokul Türkçe Dergisi

Voice

Koç Okulu Dergisi

Google Books

Google Book Search

Google Scholar

Google Scholar Search

Genel Bilgi

Koç Okulu kütüphanelerinin amacı eğitim-öğretim programında belirtilen eğitimsel amaçları destekleyici eğitim ve öğretim materyallerini temin ederek öğrencilerin gelişen teknoloji ve bilgi toplumunda hızlı ve verimli bir şekilde aranılan bilgiye ulaşmalarını sağlamak, yerel, bölgesel, ulusal ve evrensel kaynaklara erişimi sağlayarak öğrencilerin farklı görüş ve düşünceleri üretebilmelerini desteklemek, bireysel okuma alışkanlığı ve zevkini geliştirmek, kütüphane kaynaklarını, hizmetlerini ve gerekliliğini öğreterek kütüphane kullanımını günlük hayatlarının bir parçası haline getirmektir.

Bu amaçlar doğrultusunda aynı kampüs içerisinde kurulmuş olan 3 ayrı kütüphanede, akademik personeli, öğrencileri ve eğitim-öğretim hayatı ile ilgili tüm kişi ve bölümlere hizmet verilir.

Kütüphaneler bünyesinde Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde kaynaklar bulunur. 1993 yılından bu yana eğitimi desteklemek amacı ile kullanılan görsel-işitsel kaynakların yanısıra 2001 yılından başlayarak online veri tabanları da hizmete girmiş ve araştırma olanakları geliştirilmiştir. Her yıl artmakta olan online veritabanlarının yanısıra e-kitap sistemiyle elektronik ortamda kullanılacak kaynaklar arttırılmıştır.

Kütüphanelerde Türkçe ve yabancı dillerde süreli yayınların aboneliği bulunmaktadır.
Öğretmenler istedikleri sınıflarıyla birlikte kütüphaneyi rezervasyon yaptırmak suretiyle kullanabilir, öğrenciler tüm serbest kullanım zamanlarında (teneffüslerde) kütüphaneden yararlanabilirler.

Aranan kaynağa ya da konuya ulaşmakta güçlük çekildiğinde kütüphane personeli, tüm çalışanlar ve öğrenciler için her zaman yardıma hazırdır.