Skip to Main Content

Koç Okulu Kütüphaneleri: SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılar, üzerine kayıtlı ödünç kaynak bilgilerine kütüphane web sitesindeki “Kütüphane Hesabı” alanından Destiny Discover’a girerek login kısmına TC no ve okul şifresi yazarak ulaşabilirler.

Kullanıcıların ödünç aldıkları yayınları zamanında iade etmesi hem kendilerinin hem de diğer kullanıcıların kaynaklara zamanında erişimleri açısından önemlidir.Ödünç aldığı kaynağı zamanında iade etmeyen kullanıcılar, iade gerçekleşene kadar ödünç alma işleminden yararlanamazlar. Lise öğrencilerimiz ödünç iadesi geciken yayınlar için süreye göre artan bir gecikme ücreti ödemekle sorumludur.

Ödünç alınan kaynak yırtılma-kopma-karalama-çizilme-ıslanma vb gibi nedenlerle zarar görmüş ise aynısı temin edilir.

Kullanıcı ödünç aldığı kaynağın kayıp olduğunu düşünüyor ise yenisini almadan önce ev, sınıf, dolap, laboratuvar gibi alanları kontrol etmelidir. İhtiyaç duyuyor ise kütüphane raf kontrolü talebinde bulunabilir.

Ödünç alınan kaynak kaybolmuş ise aynısı temin edilir. Kaynağın aynısını almak için kütüphane web sitesindeki “Kütüphane Hesabı” alanından Destiny Discover’a girerek login kısmına TC no ve okul şifresi yazarak ilgili kaynağın yazar-yayınevi-ISBN gibi künye bilgilerine ulaşılabilir.

Yurt içi ve yurt dışında baskısı tükenmiş veya satışı yapılmayan kaynaklar için aynı dil, aynı seviye ve yaklaşık fiyatta farklı bir kaynak kabul edilir. Bu durumda ilgili kütüphane ile iletişime geçilerek farklı bir kaynak alım talebi yapılır.

Kaynağın temin edilmesini kullanıcı sağlar. Kütüphane kayıp kaynak temini yapmaz ve kaynağın yerine para kabul etmez.